Uus elu pärast lihavõtteid

elu kreetal
Alates 7. novembrist oleme viibinud karantiinis. Iga kord kui kodust väljume, saadame smsi tasuta numbrile 13033 koodiga 1 kuni 6 (lisaks täisnimi ja aadress), et oma väljas viibimine ära põhjendada. Maakonnast maakonda liikumine on endiselt keelatud, aga alates aprillist saab vähemalt nädalavahetustel maakonnasiseselt liikuda..
Lapsed on olnud e-õppel ja alates 23.04 on siin koolivaheaeg, mis kestab arvatavasti kuni 10.05, kuid see pole veel kindel.

Kohvikud ja restoranid (väliterassid, ilma muusikata) avatakse 3. mail ning sinna minek on ikka vaja smsiga ära põhjendada.

Sms´ide saatmine kehtib vähemalt 15. maini kui avatakse turismihooaeg. Siis saab ka riigisiseselt vabalt liikuda.

Komandanditund kestab 23:00-05:00 (kuni 3.05 on 22:00-05:00).

Praamid hakkavad liikuma 50% täituvusega (kajutitega praamidel 55%), järgides kõiki vajalikke ohutusreegleid.

Hotellides on sel aastal tunduvalt vähem broneeringuid. Kuni 14.05 peab iga saabunud külaline viibima karantiinis 7 päeva (turistidele Suurbritanniast 14 päeva, lisaks kohapeal rapid test). Alates 14. maist peab esitama kas vaktsiinipassi või muu dokumendi, mis kinnitab, et reisijal on koroona vastu immuunsus olemas (täpsem info reisibüroodes).

Mis maskidesse puutub, peab neid nii sees kui väljas kandma. Hetkel on Kreetal +30 kraadi ja, ausalt öeldes, pole maski kandmine kõige meeldivam asi. Täna pole rannas ühtegi maskiga inimest näinud...

Kreekas käib vaktsineerimine täie hooga. Hetkel on süsti saanud üle 3 miljoni ning plaan on vaktsineerida üle 70% elanikkonnast. Esimesed kaks doosi on tasuta, edasi ei tea keegi midagi. Vaktsineerimine pole kohustuslik, kuid turismis nõutakse kõigilt töötajatelt (kes ei soovi või mingil põhjusel vaktsiini ei saa, peab kaks korda nädalas oma raha eest testi tegema).

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Vassilakis pere (Üllatav Kreeta)
Imetlusväärsed kreetalased

Järgmine

Külalislahkus - Üllatav Kreeta
Filoksenia

Jaga seda artiklit