Imetlusväärsed kreetalased

Vassilakis pere (Üllatav Kreeta)
Maailmas on levinud arvamus, et kreeklased on laisk rahvas. Kreetale kolides olen minagi selliseid jutte kuulnud, peamiselt siin elavatelt välismaalastelt. Kuna olin uustulnukas, polnud mul selle peale midagi kosta..
Otsustasin enda jaoks, et arvaku kohalikest kes mida tahab, minul on aga eesmärk nad paremini tundma õppida.

Olen alati alateadlikult otsinud inimesi, kellel on suured unistused ja kelle teekond on välja kujunenud põnevaks seikluseks. Inimesi, kel oma tegemistest rääkides lähevad silmad särama. Olen imetlenud inimesi, kes vaatamata takistustele on suure entusiasmiga edasi pürginud. Ka kreetalaste seas on selliseid, ja mitte vähe!

Tänu minu uudishimule ja suurele soovile Kreetat põhjalikult tundma õppida, on mul õnnestunud kohata inimesi, keda võib nimetada elavateks legendideks. Igaühel on oma kordumatu edulugu. Ühte postitusse ära ei mahu.

Manoussos, kes keemiatudengina unistas oma looduskosmeetika sarjast, on aastate vältel vanema põlvkonna esindajatelt kogunud Minoilistest aegadest pärinevaid iluretsepte. Seda kõike suure armastusega Kreeta haruldaste taimede vastu ning usuga, et ühel päeval kingivad Bioaroma ilutooted midagi enamat kui lihtsalt hooldus.

Härra Manolis Vassilakis, kes on suure uhkuse ja pühendumusega edasi arendanud peretraditsioone, aastast 1865. Täna nauditakse tema esivanemate algatusel tehtud oliiviõlisid mitte ainult terves Kreekas, vaid maailma 26 riigis.

Ilias, kes noorena läks Kanadasse õppima ning teadis, et mingil hetkel tuleb ta kodumaale tagasi ja teeb jaanikaunast sensatsiooni. 30 aasta pärast Kreetale suure unistusega tagasi tulnud härra asutas jaanikaunatoodete vabriku, mida igal suvel külastavad tuhanded turistid, et kaasa osta unikaalsed ja tervislikud tooted.

Lyrarakis perel õnnestus oma jõududega taastada Plyto ja Dafni viinamarjasordid, mis olid hävimise ohus. Tänu sellele on meil kõigil olemas unikaalne võimalus maitsta imelisi veine, milles on peidus tõeline aare - muistse Kreeta ununenud maitsed.

Just selliste inimeste pühendumusega loodud tooteid on rõõm nautida ja teistele soovitada. Eriti suur au on kaasmaalastele väljasõite korraldades neid tegijaid tutvustada.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Elu Kreetal
Kas Kreetal elades ollakse tervem kui Eestis?

Järgmine

elu kreetal
Uus elu pärast lihavõtteid

Jaga seda artiklit