Minu lugu

Albina Üllatav Kreeta

Minu nimi on Albina. 

Olen pärit Tallinnast ja juba 15 aastat elanud päikeselisel Kreeta saarel. Kunagi siia sattudes tundus kõik võõras ja paljud asjad olid arusaamatud, kuid minu suur uudishimu on viinud mind nii kaugele, et tänaseks võin rõõmuga öelda: "Kreeta on minu kodu".

Üllatav Kreeta on blogi, mis sündis aastal 2016. Suures osas tänu sõpradele, kes innustasid Kreetast avalikult kirjutama kuna pidevalt jagasin nendega oma vaimustust. Algul küll kahtlesin, et kes seda blogi ikka loeb, aga hiljem selgus, et eestimaalaste seas on nii palju Kreeta fänne, ja see number aina kasvab. Nii hoiangi silda Kreeta ja armsa kodumaa vahel, ja iga kord kui kaasmaalastega siin päikesesaarel kohtun, täitun kauaks suure rõõmu ja tänulikkusega. 

Üllatav Kreeta blogi

Miks "Üllatav Kreeta"? Sest mida tihedamini saarel ringi sõidan, seda rohkem üllatun. Kreeta on tõepoolest täis rikkalikku ajalugu, värvikat kultuuri, imetlusväärseid vaateid ja loomulikult erakordseid inimesi, kellega suhtlemine on puhas rõõm.

Tänu minu siirale huvile Kreeta autentsuse vastu on mul õnnestunud neli aastat järjest läbi viia põnevaid väljasõite ja kultuurilisi programme. See on olnud kuldaväärt kogemus.

Hetkel, kus reisimine pole paljude jaoks võimalik, jätkan Kreetast kirjutamast, jagades aktuaalset infot, ja peegeldades kohalikku elu. Kuna paljudel on suur igatsus lemmiksaare järgi, astusin ühe sammu edasi ja tegin kõik, et tükike Kreetat jõuaks ka sinu lauale. Kuid enne oli läbi viidud miniuuring, et välja selgitada eestimaalaste eelistused, teadlikkus ja ka harjumused.


Üllatav Kreeta missioon
Missioon
Kreetal on vägi, mis inspireerib, annab energiat, tõmbab nagu
magnet, on ajalooga. Olen Kreeta fänn ja tahan seda elujõu ja rõõmu allikat ka teistega jagada. Kas läbi juttude, harimise, toodete, emotsioonide või uute avastuste.

Väärtused

1. Autentsus. Saare ehedus on võluv ja see peitub ka toodetes, mis on tehtud suure armastuse ja hoolivusega. Päris maitsed on see, millega sooviks inimesi tutvustada - sõltumata sellest, kas tegemist on Kreeta fänniga või mitte. 
2. Hoolivus. Üllatav Kreeta aitab suurendada teadmisi kultuurist ja ajaloost, teadlikku tarbimist ning maitsemaailma läbi hoolega valitud Kreeta toodete.
3. Usaldusväärsus. Tänu igapäevasele elule imelisel saarel võib pidada Üllatav Kreetat ainsaks eestikeelseks blogiks, mis rõõmustab oma lugejaid elulugudega paradiisisaarel ja viib hetkeks  päikselisele Kreetale!

Üllatav Kreeta väärtused