Kas Kreetal elades ollakse tervem kui Eestis?

Elu Kreetal
"Te elate Kreetal, teil ei pea tervisega probleeme olema. Päike paistab aastaringselt, värsked puu- ja juurviljad alati saadaval"... Selliseid kommentaare olen kuulnud ajast, mil Kreetale kolisin. Oleks tore kui kõik oleks nii lihtne nagu tundub..
Millest alustada? Päikesest? Mul on päikesega üldse eriline suhe.

Olen vist veider inimene, aga tihti see päike lausa ärritab. Eriti kui kuumaks läheb ja higi jookseb. Päike on mulle kindlasti kinkinud ilusaid hetki, kuid "boonusena" suurendas pigmentatsiooni näol ja kätel. Kindlasti teeb päikese olemasolu kellegi tuju rõõmsamaks, ja just päikest püüdmas siin paljud käivadki, aga usu mind - pidevalt päikese käes olla väsitab ära ja kuumadel suvekuudel mõjub kurnavalt nii kehale kui vaimule.

Värsked puu- ja juurviljad? Need on muidugi head, kui värskelt saadaval - näiteks tsitruselised puu otsast. Aga et just naturaalsed leida - vot see on väljakutse, isegi Kreetal! Ka siia on "tsivilisatsioon" jõudnud pestitsiitide ja muu kahjuliku keemia näol, mida ohtralt kasutatakse. Nii et bio-öko-orgaaniline toode on siin kuldaväärt!

Ekslik on arvata, et keskmine kreeklane toitub tervislikult. Tegelikkuses on nii, et ülekaalulisus, diabeet ja muud seedimisega seotud probleemid on siin probleem number üks. Aina rohkem on tekkimas kiirtoidu söögikohti ja aina vähem keskmine kreeklane liigub. Eriti kurb statisika on laste ja noorte seas.

Muide, Kreekas ei pakuta karantiini ajal koolilastele lõunade kojutoomist, sest koolides lihtsalt pole toitlustust. Välja arvatud erakoolides, kus menüüd on välja töötatud dietoloogide poolt. Aga ka erakoolides õppivad lapsed koju toitu kahjuks ei saa. Siinkohal ei saa mainimata jätta, et Eesti koolilastel on väga vedanud!

Tervisliku toitumise trende Kreekas kindlasti on. Pigem nimetaks neid vajadusteks, sest elame ajastul, mil toidutööstus ei paku enam mingit väärtust ja tuleb ise otsida teid, kuidas söögilauda rikastada. Suurtes linnades on olemas ökopoed, ka e-poodidest saab tervislikke tooteid tellida. Aga kui Eestiga võrdleks, siis tervisliku toitumise fänne on Kreetal tunduvalt vähem.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

kreeka stiilis köök
Kreeka on alati hinges

Järgmine

Vassilakis pere (Üllatav Kreeta)
Imetlusväärsed kreetalased

Jaga seda artiklit