Üürikad Kreetal ja tööjõupuudus

tööjõupuudus kreetal
Aeg-ajalt küsitakse minult, et kuidas on Kreetal lood üürielamise leidmisega. Võimalik, et mõni inimene leiab kiiresti ja täpselt seda, mida otsib. Kuid kui elad turismipiirkonnas, kus lapsed käivad koolis-lasteaias, pole asi nii lihtne.
Meie otsisime uut kodu üle 4 aasta. Mitte et meil oleks mingid erinõudmised. Pigem vastupidi - lihtne kodu 2-3 magamistoaga, et talvel oleks võimalus kütta ja hoovi olemasolu oleks ideaalne. Tunnen inimesi, kes on otsinud uut kodu üle 10 aasta. See pole nali.

Seoses sellega, et parimad korterid/majad turismipiirkonnas on saadaval vaid Airbnb kaudu, on selge, et enamik omanikke pole huvitatud üürilepingutest kohalikega. Nii muutub valik kordi raskemaks, ja kui õnnestub midagi korralikku leida (mõistliku hinna eest), on see tõeline
jackpot.

Siit tuleb üks teine probleem, mis on viimasel kolmel aastal eriti tõsine. Tööjõupuudus turismis. Esiteks lahkusid pandeemia ajal Kreetalt paljud pered. Teiseks need, kes oleks tahtnud siia tööle tulla, ei leia elamispinda hooajaks. Suured hotellid pakuvad tuba (tavaliselt 2-3 inimesele koos), kuid peale hotellide on siin palju tööandjaid, kellel selline võimalus puudub.

Turismihooaeg Kreetal on alanud, kuid tööjõu otsing on täies hoos. Kui vanasti oli eelis tööandjatel, kes said terve hunniku CV'dest sobivaid kandidaate välja valida ning ei jõudnud kõigi soovijatega isegi ühendust võtta, siis nüüd on nii, et täna saadad CV ära ja homme hommikul kutsutakse sind intervjuule, kus töötingimusi dikteerid juba sina. Ja mida paindlikum on tööandja, seda suurem tõenäosus, et saab kaubale.

Tulles tagasi üürikate teemasse... Lõpuks kolisime uude majja, mis on täpselt selline nagu ette kujutasin. Ja isegi parem. Suur elutuba kaminaga, 2 magamistuba ja üks külalistetuba, hoov, oma parkla ja väike aed. Toredad lahked naabrid, oliivisalud ja ... VAIKUS! Sõit linna 3 minutit ja kool-lasteaed veel lähemal. Ideaalne

Kommentaarid 1

Liivi 4. aprill 2023
Sooviksin aasta elada Kreetal. Olen töötanud Küprosel ja reisinud Samosel ja Rhodosel. Kliima poolest sama, mis mulle väga meeldib. Kreetale pole veel sattunud. Kuna olen osalise puudega, siis polegi võimalust suurt reisida. Vaatan ikka et kauem olla saaks, siis mõnda kergemat töökohta ja ükskõik kui kehva elamist, peaasi et katus peakohal. Suur õnn on ju lihtsalt kohal olla... .
Email again:

Eelmine

Oliiviõli
Oliiviõli imeline elutsükkel

Järgmine

Kreetasse ära armuda
Kreetasse ära armuda

Jaga seda artiklit