Meraki

meraki
Kreeka keelt peetakse maailma rikkaimaks keeleks. Kuigi oskan vaid 7 keelt, siis minu tunnetuse järgi vastab see tõele. Sest kreeka keeles on meeletult palju võtmeid ja vastuseid elu tähtsatele küsimustele. Kuid seda ei taipa keelt loogikaga analüüsides, minu arvates tuleb see mõistmine siiski läbi tunnetuse.
Mulle meeldib üks ilus sõna - μεράκι (meráki). Seda sõna kuuldes tekib sees nii soe tunne, nagu terve maailma armastus ja päikesevalgus leiaks teed südamesse. Ja kõik see küllus täidab iga inimest, kes elab oma elu meráki'ga. Muide, siin pole rakiga mingit pistmist. Kuigi raki on ka iga kreeklase dnas.

Meráki tuleneb türgi sõnast 'merak' ja tähendab "teha midagi armastusega". Teha midagi kirglikult ja täieliku pühendumusega, olles kogu tähelepanuga protsessis.

Tunnetad?

Vahet pole, kas see on kokkamine või suure projekti kallal töötamine... Kui selles on siiras huvi ja tahe, kirg, entusiasm, võimas energia ja ehtne armastus, ongi see meráki. Ja loomulikult inimesed, kes sinu toote või teenusega kokku puutuvad, tunnevad seda. Seda on võimatu mitte tunda, võimatu mitte nautida, võimatu mitte armastada, võimatu sinu panust tagasisideta jätta.

Meráki ongi sinu hing, mis elab kõiges, mida sa teed: olgu see toode, teenus või tantsimine, laulmine... mis iganes!

Keedad endale või kallile kohvi? Tee seda merákiga. Pakid kohvrit Kreetale? Pane sinna natuke merákit. Puhkad? Olgu meráki alati sinuga! Saatku meráki sind hommikust õhtuni, terve elu vältel!

Inimest, kes armastab elu, elab ennast täiega, teeb kõike innukalt... inimest, kes elab hetkes ja naudib seda siin ja praegu, nimetatakse Kreekas 'meraklís'. Mulle tundub, et see on igaühe loomulik seisund

Sest ainult nii on elu ehe... täis värve, päikest, võlu ja kõla! Nagu Kreeka ise.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

kreeta energia
Kreeta energia, mis toimub Sinu heaks

Järgmine

eat greek feel greek
Heast maitsest ei piisa.. Nauding on sama tähtis!

Jaga seda artiklit