Kreetale mais või septembris?

Kreetale mais või septembris
Küsimus, millest on detsembri-jaanuari reisipäringute alusel saanud lausa hitt.
Tegelikult on Kreeta kaunis aastaringselt ja hea paik talvitumiseks. Kuid kuna otselennud Tallinnast toimivad aprilli lõpust oktoobri keskpaigani, reisib enamik kaasmaalasi päikesesaarele hooajalisuse raames.

Mida pakub Kreeka suurim saar hooaja alguses ja lõpu poole?

Päike ja soojus

Mai: suvi algab varem, kuid päike pole nii intensiivne nagu suvekuudel ja septembris. Hommikud, õhtud on jahedamad ja seiklemiseks on ilm ideaalne.

September: garanteeritud suvepikendus!

Meri ja basseinid

Mai: kui märts ja aprill on olnud soojad, on suur tõenäosus, et mais saab sulistada nii meres kui basseinis. Kuid kohalike arvates on merevesi ujumiseks jahe. Soojendusega välibasseinid Kreetal on haruldane nähtus.

September: ideaalne temperatuur nii meres kui basseinis. Isegi öösel ei jahtu meri ära. Tähtede all on eriti mõnus ujumas käia - nii paljud kohalikud tööpäeva lõpus teevadki.

Loodus

Mai: nagu maalitud! Õitsvate kevadlilledega kaetud aasad ja oliivisalud, veerohked looduspaigad on omaette teraapia. Päike ei jõudnud veel taimi kuivaks kõrvetada ning Kreeta pakub kirjeldamatut silmarõõmu.

September: vähem rohelust, kuid juba näeb vaikselt küpsevaid sügis- ja talvevilju: granaatõunad, tsitruselised, oliivid.

Hooajapuuviljad

Mai: kirsside ja maasikate kuu. Kui varakevad on soe olnud, saab ploome ja nektariine maitsta. Banaanid on Kreetal saadaval aastaringselt - on väiksemad ja magusamad.

September: puuviljade paradiis! Veel saab arbuuse ja meloneid, sest suvi kestab täiega. Soovitan maitsta kohalikke eri värvides viinamarju. Samuti viigimarju, pirne ja ploome.

Tervis

Mai: puhtam õhk, kergem hingata. Saarel on tunduvalt vähem rahvast. Rohkem ruumi kehale ja hingele. See on üks põhjustest, miks korraldame tervist turgutava Naerurännaku just mais

September: kui Sulle meeldib sulistada kuni päike loojub või tsikaadisirina saatel uinuda/lugeda, on see lausa zen-kuu! Parim aeg väikeste lastega puhkamiseks.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Albaania
Mis seob mind Albaaniaga?

Järgmine

Jaga seda artiklit