Igapäevaene reis Kreetale

igapäevane reis kreetale
Möödunud laupäeval sain rikastava kogemuse, mis kinkis nii palju emotsioone nii minule kui kõigile, kellega Merivälja turuhommikul kokku puutusin...
Üks asi on jagada armastust Kreeta vastu läbi interneti, teine - päriselus. Kodumaa päikese all veedetud kolme tunni jooksul tutvusin särasilmsete kaasmaalastega - enamik neist on Kreetal käinud. Jagasime muljeid ja mälestusi, rääkisime külalislahketest elanikest ja imelisest loodusest, kaunitest paikadest ja loomulikult kreeka köögist, millest on kõik võlutud. Päikesesaarelt toodud oliiviõlide maotsed aga kinkisid äratundmisrõõmu!

"Olen käinud Kreetal 14 aastat järjest. Ühes ja samas hotellis, samas toas. Esimestel aastatel sõitsime palju ringi ja avastasime saart. Armusime Kreetasse ära ja hakkasime igal suvel käima saare imelist õhku hingamas," jagas suure vaimustusega üks muhe vuntsidega meesterahvas ning hingas valjult ja sügavalt.

"Oi, me oleme käinud Kreetal tihti ja nüüd läheme nädala pärast taas. Aga ostame täna oliiviõli ja maitseaineid, siis ei pea saarelt vedama ja saame rohkem juustusid kaasa tuua," ütles rõõmsalt Ene, kelle tütrele meeldisid Kreetal eeslid ja ilus loodus.

"Kreeta tuli Eestisse? Oi kui vahva! Kreeta on mu suurim armastus, igaveseks," jagas rõõmsalt üks proua, ostes sõbrannale kingituseks oliiviõli ja tüümiani. "Mulle meeldib kinkida midagi tervislikku ja erilist," lisas ta ja ütles, et kui ta poleks nii vana, läheks kindlasti taas Kreetale.

Jutt voolas ja ma ei pannudki tähele kuidas aeg otsa sai. Nii juhtub kui viibid hetkes ja naudid mida teed. Minu jaoks oli suurim rõõm, et inimesed, keda ma ei tunne, olid nii avatud ja jagasid oma lugusid Kreetast. Mõned isegi ütlesid, et neil tekkis hetkeks tunne nagu oleks korraks päikesesaarel ära käinud.

Olen lõputult tänulik selliste hetkede eest. Inimeste eest, kes sooja südamega jagavad rõõmu. Päikese eest, mis teeb selle aasta suve eriti meeldejäävaks, sest paljud ei saa lemmiksaarele reisida. Ja loomulikult tänan Kreetat selle eest, et tuli minu ellu!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

kauplemine
Kas Kreetal on kombeks kaubelda?

Järgmine

killuke kreetat eestis
Killuke Kreekat Eestis!

Jaga seda artiklit