Kuri silm - uskuda või mitte?

kuri silm
Minu käest küsitakse aeg-ajalt, kas usun kurja silma mõjusse? Kreekas usutakse, et inimest peab kurja silma eest kaitsma.
Kui oled Kreekas käinud, oled kindlasti tähele pannud, et ikoonid on igalpool - eri ruumides, autodes, poodides jne. Kunagi nägin ikooni isegi delivery mootorratta kastikeses, kus hoiustatakse toitu kohaletoimetamiseks.

Igal ristitud kreeklasel on olemas oma pühaku ikoon ning usutakse, et ikoon kaitseb inimest kurja eest, ja mitte ainult.

Küsimus "Kas oled ristitud?" või "Kas teie lapsed on ristitud?" on siin täiesti tavaline nähtus. Nagu ka kurja silma teema.

"Ftou sou, min se matiáso!" öeldakse tihti kui tehakse komplimenti, et oled ilus või said millegi suurega hakkama. See tähendab, et sinu pärast rõõmustatakse, kuid ei taheta kurja silma teha. Kui aga keegi tunneb, et sai kurja silma, läheb mõne inimese juurde, kes oskab teatud palvega kurja silma maha võtta. "Ksematiázo" tähendab "vabastan kurjast silmast".

Kuna mind ei paigutatud kindlasse religiooni, ei tunne ma ka kurja silma mõju. Kuigi minu ema usub sellesse. Ise tunnen, et kui meile on juba antud elu sellel planeedil, on see suurim kingitus. Ja nautida seda elu on puhas rõõm. Usun, et kui vaadata sügavalt enda sisse, avastad nii palju lõputut jõudu, valgust, loovust, sära ja armastust; ja tunned end kooskõlas maailmaga, ruumiga, igavikuga. Loomulikult ei tule sellises seisundis selle pealegi, et miski välismaailmast võib sind nii tugevalt mõjutada, et viib sind rivist välja või kutsub esile haigusi. Olgu see kuri silm või muu kontseptsioon.

Hiljuti pöördusin Google poole, et näha mikroskoobi all tehtud inimese raku pilti. Ja mida ma näen? Täpselt sama pilt nagu nn kuri silm. Huvitav on see, et järgmisel päeval tuli sõbranna Rhodoselt tagasi ja kinkis mulle ilusa keraamilise kausi sama kujuga nagu inimrakk, või siis "kuri silm".

Et siis millega on päriselt tegemist? Või on see kuju hoopis vihje, et me vaataks sügavale enda sisse, tunnetades iga rakuga, et niikaua kui meil on olemas elu, on meil ka jõudu, küllust ja armastust. Ja sel juhul ei saa meie olemust mõjutada miski ega keegi.

Lihtsalt mõtted...

Kommentaarid 1

Liis 16. jaanuar 2022
See kuri silm on nii imeilus! Minu jaoks on ka nii, et kui mu sees on piisavalt valgust ja soojust, siis ei saa välised jõud mind mõjutada :)
Email again:

Eelmine

kreeta loodus
Kreeta looduse maagia

Järgmine

kreeta paradiisipuu
Paradiisipuu - mürt

Jaga seda artiklit