Kreetalaste usk parimasse

kreetalaste usk parimasse
21. sajandi algul õpetas meil pedas (nüüdses Tallinna Ülikoolis) professor, kes tihti ütles: "Kannatus toob roose" (türgi vanasõna). See ütlus jäi mulle terveks eluks meelde ja ise kasutan seda päris tihti - nii enda, kui teiste lohutuseks. Loe edasi
Kreetalaste kannatus on kestnud üle 140 päeva - jah, 7. novembrist oleme elanud rangete piirangutega karantiinis. Vaatlesin kohalikke terve talve jooksul ja pilt polnud eriti rõõmustav, kuid viimastel päevadel on näha, tunda, kuulda, kuidas kreetalaste energiatase on tõusnud. On näha rohkem naeratusi - jah, seda on näha isegi maskide tagant! Siin-seal kostab lootusrikas naer... Kreeta valmistub hooajaks, mis peaks algama 1,5 kuu pärast.

Päevast, mil kuulutati välja, et turismihooaeg läheb lahti 15. mail, on hakatud aktiivselt poode, restorane, kohvikuid korda tegema. Seda kõike suure innustuse ja hea tujuga. Käin ringi, näen hoogsat taastamistööd ja elan rõõmuga kaasa.

Tunneli lõpus paistab valgus. Juba varsti avab imekaunis Kreeta uksed kõigile, kes on teda igatsenud või on alati tahtnud külastada.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

kreeta salat
Kreeta (mitte kreeka!) salat

Järgmine

Kalo Mina Üllatav Kreeta
Kalo mina!

Jaga seda artiklit