Kreeka suurim akvaarium

kreeta akvaarium
Kuna Cretaquarium on lahti aastaringselt, on meil kohalikel suurepärane võimalus külastada seda nii tihti kui soovime...
Sel suvel aga jõudis järjekord ka 2,5-aastase tütreni, kelle puhul olin veidi mures, et äkki ehmatab ära. Laest põrandani suured akvaariumid, kus pesitsevad haid ja muud suured kalad, on muljetavaldavad ja võib tekkida tunne, et nad tulevad kallale. Eriti sellises vanuses lapsel, kellel on lõputult rikas fantaasia.

Aga ei. Juba esimesest hetkest meeldis Arianale kõik - alates hiigelsuurest kaheksajalast sissepääsu juures lõpetades installatsiooniga, kus väikesed kilpkonnad liiguvad liivarannast vette ja see kõik tundub nagu päriselt.

See on koht, mida tasub külastada terve perega, olenemata vanusest. Kohapeal saab lisatasu eest audiogiidi, et saaksid sulle sobivas keeles põhjalikumat infot.

Cretaquarium on ekspert Vahemere liikide ja ökosüsteemide tutvustamisel - ainulaadse bioloogilise mitmekesisusega merel, mille randades sündisid iidsed tsivilisatsioonid.

Siin on 61 eri suurusega akvaariumi, mis sisaldavad kokku 1 800 000 liitrit merevett. Milline suur ja ilus kodu 2000 mereelukale, 200 Vahemere eri liigile. Et iga külastaja näeks oma silmadega Kreeta ja Vahemere vete mitmekülgsust.

Lisaks rakendab Cretaquarium erinevaid haridusprogramme. Siia tuuakse ravile vigastatud mereloomi.

Cretaquariumi töötajate seas on nii teadlasi kui ka spetsiaalse väljaõppega inimesi, kellel on suur huvi mereelu vastu. Siin tehakse tihedat koostööd Heraklioni mereuuringute instituudiga ja ka rahvusvaheliste partneritega. Näiteks toodi siia hiljuti Carcharhinus plumbeus haid Lõuna-Prantsusmaalt, et rikastada Vahemere kollektsiooni
Millegipärast ei tundu sealsed haid üldse hirmsad. Tütar isegi ütles, et hai naeratas talle.

Mulle aga meeldivad seal kõige rohkem meduusid ja vabalt ujuv suur kilpkonn. Neid võin kauaks vaatama jääda, nagu oleks hüpnoosi all .

Lisateenustest meeldib lastele virtuaalse reaalsuse ruum (lisatasu eest).

Pea meeles, et kõrghooajal tekivad Cretaquariumis pikad järjekorrad. Mõistlik on kas varem kohale minna või siis pigem õhtu poole.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

üksikreisija
Kreetale üksikreisijana

Järgmine

kreetakass
Kreeta kiisu on pardal!

Jaga seda artiklit