Iga aastaga läheneb Kreeta Aafrikale 4cm võrra

Kreeta
Jah, päikesesaar liigub. Suuremas osas tänu maavärinatele, mis siin tihti toimuvad. Aafrikani läbi Liibüa mere on peaaegu 300 km. Seetõttu pole ime, et siin kunagi õitsenud tsivilisatsioonid said mõjutuse just sealt. Pole ka üllatus, et siin kasvavad banaanid.
Täna aga jutustan sulle ühe loo hoopis papaiast - puuviljast, mis Kreetal ei kasva ja seda näeb ainult mõnedes erapoodides, kus on kindel klientuur.

Mõned päevad tagasi jäin tõsiselt haigeks. Arvasin, et äkki see kuulus viirus, aga selgus, et mitte. Kuna minu keha ei reageeri antibiootikumitele (ausalt öeldes ei kasuta ma tavaelus ravimeid, kodus pole ühtegi), kuid terveks tahaks saada, otsustasin kasutada kõike, mida Kreeta loodus mulle andnud on: oliiviõli, tüümianimesi, Dictamuse eeterlik õli, Pink Healer taimetee, ingver, sidrun, apelsin...
Minu tuttav, psühhosomaatikaekspert, ütles, et papaialehtedest tõmmis toimib nagu võimas antibiootik. Vastasin talle, et papaia siin ei kasva, kuid küsisin igaks juhuks ühelt tuttavalt, et äkki on ta Kreetal näinud .

Viie minuti pärast sain vastuse, et ühe onu õues kasvavad papaiapuud ja... oh ime! See koht asub minu kodust vaid 15 minuti sõidu kaugusel.

Onu muidugi imestas, et keegi tuli papaialehti küsima - vaatas mind nagu tulnukat. Giorgosele toodi papaiaistikud Aafrikast. Ta kasvatab puid enda jaoks, sest usub, et papaia on tõhus loodusravi diabeedi puhul. Ja ta ei tunne kedagi, kellel kasvaksid papaiapuud.
Lehed ma sain ja tunnen end tunduvalt paremini.

Mida ma tahtsin öelda?

Ei tasu kunagi arvata, et soovitud asja on raske leida - ainult sellepärast, et sa pole seda näinud.

Universum kuuleb. Alati. Ja vastab. Mis kiirusega - oleneb, kas sinu "telefoni"liin on vaba või kinni.

Oma keha peen tunnetamine suunab õigele lahendusele. Õpin iga päevaga keha aina rohkem usaldama - see on meeletult tark ja võimas isetaastuv mehhanism. Just keha kaudu tunnetame maitseid, inimesi, kohti, värve... kõike siin maailmas.

Tead, mis eriti rõõmustab? Sain ühe toreda külalislahke kreetalase võrra rikkamaks. Onu Giorgosel on oma tavern ja ma kindlasti lähen sinna perega õhtust sööma.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kreetasse ära armuda
Kreetasse ära armuda

Järgmine

holistiline kosmeetika
Kreeta apelsinid

Jaga seda artiklit