Esimesena Eestisse!

HD7 Ürdiõli
Paljud teist teavad, et ma ei väsi uurimast-otsimast-maitsmast...
Olen kreeka ja kreeta väiketootjate fänn ja kui millessegi armun, toimub see intuitiivsel tasandil ning juba hiljem selgub, et ühe või teise toote taga on inimene, kes on läbinud põneva teekonna, et oma leiutatud pärle valgusele tuua.

Nii, täiesti juhuslikult, sain teada ürdiõlist, mis on ainulaadne nii maitserikkuse kui teraapiliste omaduste poolest. Hiljem tutvusin Nikosega, kelle juured on Chiose saarelt. Kaugel 2004. aastal töötas Nikos ühes suures kreeka ettevõttes toiduõlide tootejuhina ja talle tuli idee katsetada aromaatsete ürditaimedega, sest armastuse kodumaa looduse ja eriti ürditaimede vastu oli ta pärinud vanaemalt ning kreeka teraapiliste taimede uurimine on alati olnud tema hobiks. Teades, et mõnedel ürditaimedel on kõrged antioksüdantsed omadused, otsustas Nikos mõned taimed ekstra-neitsioliiviga segada ja seisma jätta. Tol aastal vahetas ta töökoha ära, kuid pudel jäigi sinna seisma.

Kolm aastat hiljem avastas tema endine kolleeg, et mõned ürditaimed olid riknenud, teised aga suurepäraselt säilinud. Nii algas ürdiõli loomise põnev teekond. Ta oli valinud viis kõrgete antioksüdantsete omadustega ürditaime ning leiutas toote, mille 2014. aastal patenteeris ära. Alles 2021. aastal jõudis tema ürdiõli müüki ning siiamaani on olnud saadaval vaid Kreekas.

Kui ma seda ürdiõli jõulude ajal esimest korda maitsta sain, mõistsin kohe: see teemant lihtsalt peab Eestisse jõudma. Täna võin uhkusega öelda, et Üllatav Kreeta on esimene maaletooja maailmas, kes andis sellele imelisele tootele võimaluse rännata Kreekast väljapoole, et lisada kaasmaalaste roogadesse armastatud ja igatsetud vahemerehõngu! Kreeta saare taimede kuningas Dictamus, rauarohke mägitee Sideritis, paljude lemmik oregano, aroomirikas basiilik ja värske rosmariin koos ekstra-neitsioliiviõliga ühes pudelis. Piisavalt kaua koos olnud ja õlisse hästi imendunud - siit ka tume värv ja intensiivne aroom. Saad seda oliiviõliga kokku segada ja salatikastmena kasutada või niisama valmisroogadesse lisada. Mahepõllumajanduslikult kasvatatud, kõrgete teraapiliste omadustega ürditaimedes on palju vitamiine ja mineraale - rõõmuks tervisliku toitumise fännidele! Toode ei sisalda kunstlikke värvaineid ega lisandeid ning on võitnud paljude kreeka tippkokkade südamed


Aitäh, Nikos, et jagad maailmaga kreeka taimede kõrget väärtust nii ilusal ja kasulikul kujul. Soovime, et ka teiste riikide kokkamisfännid, gurmaanid ja tervisliku eluviisi jälgijad võtaks selle imelise ürdiõli kasutusele.

Ürdiõli soetamiseks klõpsa SIIA

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

fuudish
Fuudish soovitab

Järgmine

Kreeta spikker
Spikker Kreeta avastamiseks

Jaga seda artiklit