Elu Kreetal. Eelised. Vol.3

elu kreetal
Siin ei ole suurtööstust, ja keskkonda saastavaid ettevõtteid on äärmiselt vähe. Loomulikult on saarel palju kaasaegse varustusega oliiviõli tootmise kodasid. Ühe liitri tootmise käigus paisatakse atmosfääri kuni 2,5 kg süsihappegaasi. Aga!!
Üks oliivipuu on võimeline eemaldama kuni 25 kg seda kahjulikku gaasi. Oliivipuid on Kreetal üle 30 miljoni, nii et lõppkokkuvõttes hingame puhast õhku. Mida kõrgem mägedesse, seda õhk puhtam ja kasulikum. Lasithi õhu hingamist määras kunagi Hippocrates lausa ravimina.

Töö leidmiseks pole vaja riigikeele oskust. Küll aga inglise või saksa või prantsuse keele oskust. Kui kolm korraga, on töö leidmise tõenäosus muidugi suurem ja võimalusi rohkem. Kuna kohalikud on peamiselt hõivatud turismivaldkonnas, pole üllatav, et inimesed oskavad mitut keelt. Mul endal seitse keelt suus, kuid ma ei pea seda suureks imeks. Plaanis itaalia keelt õppida.

Kuigi oleme Aafrikale väga lähedal (umbes 300km) ja kliima ega kultuuri eripära ei seostu Euroopaga, oleme siiski Euroopa Liidus. See teeb elu lihtsamaks.

Kuigi eestlasi on siin teiste rahvustega võrreldes tunduvalt vähem, on meie rõõmuks olemas Agios Nikolaoses aukonsul. Kui näiteks serblased, albaanlased, venelased, ukrainlased ja muude rahvuste esindajad peavad passi Ateena saatkonnas taotlema ja sinna järgi minema, siis meie elu on mugav: paari minutiga taotled dokumente kodust väljumata ja ~ 3 nädala pärast saad kätte. Kui ma sellest siin elavatele välismaalastele jutustan, ei mõista ükski neist, miks on Eesti kodanikel selline privileeg.

Pingevaba kulgemine. See on kreetalaste elamise kunst, millest võib entsüklopeedia kokku panna. Sa võid küll harjumuspäraselt iga päev kuskile tormata, aga kui näed siin-seal rahulikult kohvi nautivaid naeratavaid inimesi, kelle jaoks oleks aeg justkui seisma jäänud, tekib küll tunne, et äkki peaks tempot aeglustama... võtma endale aega, et nautida ja väärtustada oma elu igat hetke.

Kokkupuude kreetalastega mõjub hästi vaimsele tervisele ja närvisüsteemile (ei tea, kas see on teaduslikult tõestatud, aga elu ise on seda mulle korduvalt tõestanud).

Jätkub...

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

lohnakas
Meelelised elamused aastaringselt

Järgmine

faktidoliiviolist
11 teaduslikult tõestatud fakti ekstra-väärisoliiviõli kohta

Jaga seda artiklit