Elu Kreetal. Eelised. Vol.2

elukreetal
Algus eelmises postituses..
  • Seitse kuud töötame, viis kuud puhkame. Kunagi pidasin hooajavälist perioodi puuduseks, sest oli raske ära harjuda, et mitu kuud järjest pole tööd. Nüüd pean seda eeliseks. Ei pea kuskile tormama - saab rahulikult lemmikasjadega tegeleda, rohkem looduses liikuda ja lähedastega olla. Zen-aeg, mis vaieldamatult mõjub hästi vaimsele ja füüsilisele tervisele. See on riigi poolt maksustatud kvaliteetaeg (talvetoetust makstakse kõigile, kes on töötanud vähemalt kaks hooaega järjest ja kellel on teatud arv tööpäevi). Kes aga kangesti töötada tahab, saab seda loomulikult aastaringselt teha, sest võimalusi on piisavalt. Kunagi ammu töötasin 12 kuud Tez Tour kontoris ja talvepühade ajal käisin kodumaal puhkamas.

  • Kreeta köök. Siin ei jätku mul sõnu. Vaatamata sellele, et olen siin kaua elanud, oskab Kreeta köögi osas täiega üllatada. Ma ei tunne ühtegi inimest, kes oleks kreeta köögi suhtes ükskõikne. Ja kui selline leidub, pole ta kindlasti kõike maitsnud. Kreetalased oskavad lihtsatest ainetest meistriteoseid valmistada. Loomulikult võimendavad maitseid koht, vaade, muusika ja seltskond. Aina rohkem tekib restorane, mis pakuvad unustamatuid gurmeeelamusi.

  • Kui satud päikesesaarele augustis, soovitan kogu südamest Kreeta köögi festivalil ära käia. Kui septembris, siis gastronoomiapäevadel. Küsi julgelt, kus ehedaid kreeta maitseid nautida - kindlasti annan sulle paar soovitust.

  • Kreetalased armastavad lapsi MEELETULT! Lähed pagarisse leiba ostma - antakse lapsele pirukas. Lähed supermarketisse - ütleb kassatädi, et tule homme, toon sulle kotitäie lauamänge, sest tema lapsed on nüüd suured ja ta hea meelega kingib need ära. Lähed kohvikusse - teenindajad teevad kõik, et su laps tunneks end igati hästi... Vahel võtab mõni teenindaja endale lapsehoidja rolli, sest talle lihtsalt meeldivad väikesed lapsed... ja sina saad rahulikult kohvi nautida. Paradiis!

  • Elu Kreetal on tunduvalt turvalisem kui mõnes suures linnas. See mõjub hästi vaimsele tervisele ja annab rahutunde.

Jätkub... (ei tea, kui kaua veel.. :) 

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Elu Kreetal eelised
Elu Kreetal. Eelised.Vol.1

Järgmine

kreeka haikukogu
Kaunist jõulukuud!

Jaga seda artiklit