Äratundmisrõõm

Kreetal tundsin ennast ära
Niikaua kui olen seda blogit pidanud, olen saanud sõnumeid, kus jagate armastust Kreeta vastu. Eriti talveajal kuulen tihti "Igatsen Kreetat nii väga!"
Tea, et sa pole oma igatsuses üksi. Tean seda tunnet väga hästi. Paremini kui arvata oskad. Olen olnud Kreetalt eemal kolm korda. Pikalt. Täna tekkis soov jagada sinuga mõned lood.

"Mina leidsin Kreetalt oma India," räägib soomlanna Jenni, kes oli kunagi veetnud aastaid Goal. "Euroopas on Indiale kõige lähem paik Kreeta. Just siin tunnen, et olen hoitud, olen Universumiga kooskõlas. Just Kreetal on erilised energiad, mida tunnen, kuid ei oska sõnadesse panna. Kuna pidime abikaasaga Euroopasse jääma, osutus Kreeta ideaalseks paigaks".

"Olen elanud Kanadas üle 20 aasta. Mul on olnud kõik, millest tänapäeva inimene võib unistada, aga need on materiaalsed asjad. Hing kutsus tagasi Kreetale - sinna, kus möödusid lapsepõlv ja noorus. Sinna, kus tänu Kanadas omandatud teadmistele ja kogemustele saan jagada maailmaga tükikest Kreetat läbi looduslike toodete," ütleb Kreeka ainsa jaanikaunatoodete vabriku omanik Ilias.

"Nii kui mu jalg Kreeta maale astus, tundsin kohe, et siin on mu kodu. Mul polnud aimugi, millega siin tegelema hakkan, kas leian uued sõbrad... Aga süda hõiskas: "See on sinu kodu!" Vaatamata sellele, et olen pea igal talvel käinud kodumaal ning hetkel ei hoia mind Kreetal ei endine abikaasa ega töö, kutsub oliiviparadiis mind alati tagasi. Olen eri paikades reisinud, kuid Kreetal on midagi maagilist, mida ei saa sõnadesse panna. Võiksin öelda, et külalislahked inimesed, aga ei, see miski on palju suurem, laiem ja sügavam," ütleb ukrainlanna Tanja, kes on lõputult armunud oliivipuusse ja avastab seda läbi maalikunsti.

Moldaavlanna Marina, meie linnakese parim juuksur, ütleb Kreeta kohta: "See saar on lihtsalt üks lõputu armastus, mida tunnen iga kell". Ma pole Kreetal kohanud teist inimest nagu Marina, kes kirjutaks oma Facebooki kontol Kreetast nii ehedalt, ilusalt ja elusalt.

Seda kõike nimetaks ma vaid ühe sõnaga - äratundmisrõõm. Siis, kui pole vaja pikalt selgitada, sest hing teab, süda tunneb.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

kreeta vibratsioonid
Mis sagedusel vibreerib Kreeta?

Järgmine

kreeta külalislahkus
KRITIKI FILOKSENÍA - Kreeta külalislahkus

Jaga seda artiklit