3 külakest Hersonissose lähedal

kreetakulakesed
Kui liigud ringi autoga ning sul on soov avastada mõnda külakest väljaspool Kreeka kõige populaarsemat kuurortlinna, on need kolm parim valik.
  • Avdou - 15km Hersonissosest.

Kui sul on plaanis minna Lasithi platoole, on ideaalne seda ühendada Avdou'ga.

Ja kui sa Lasithile ei lähe, siis enne Avdou't on ilus klooster Panagia Gouverniotissa, kus on rikkaliku näitusega muuseum, kaunis botaanikaaed ja 13. sajandi bütsantsiaegne kirik.

Imekaunist Avdou külast on saanud vabaõhumuuseum - tänu siltidele, mida näed paljude ehitiste seintel. Need on küll kreeka keeles, kuid piltide järgi saad aru, kes ühes või teises kohas tegutses või mida müüdi: juuksur, kingsepp, rätsep, pantopoleío (pood, kust saab kõike) jne. Varu vähemalt tund aega, et teha Avdous üks korralik ring. Siin näed hästi säilinud bütsantsiaegseid kirikuid ja leiad piltpostkaardilikke paiku, saad kreeka kohvi tassi taga aega maha võtta ning oma silmadega kohalike elu näha. Anna kindlasti teada, kas kohtasid külas turiste? Mina olen Avdous vähemalt 10 korda käinud ja pole seal kunagi turiste kohanud, isegi 2022. aasta suvel Kreeta Köögi Festivalil mitte.


  • Vorítsio - 14km Hersonissosest.

Ära kohale jõudmisega kiirusta, sest tee peale jääb Kreeta üks suurimatest koobastest Skoteino (Agia Paraskevi), mis kindlasti tasub külastamist.

Sealt edasi jõuad ~7 minutiga Vorítsio külakesse, kus vaatamisväärsusteks on Agia Marina kirik, vana kaev, 1931. aastal ehitatud allikavee koht ja palju muud. Kui oled loodusradade fänn, kõnni Agia Kiriaki kirikuni, et nautida kauneid vaateid ja hingata aroomiderikast mägedeõhku, sest tee peal saad katsuda-nuusutada haruldasi taimi.


  • Kaló Horió - 9km Hersonissosest.

Külake, mis on võitnud minu südame. Ilusti renoveeritud tuuleveski, vana hõnguga kitsad tänavad, Püha Georgise ja Haralambose kirik, Hokklesi kirik mäenõlval... kohalik taverna "Tou Kimona" ja palju muud kordumatut, autentset, üllatavat.

Külakesi ja märkimisväärseid mitteturistlikke paiku Hersonissose lähedal on küllaga. Põhjalikuma ülevaate leiad "Üllatav Kreeta" personaalsest juhendist, mis saabub sinu postkasti koos lennupiletitega

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

elukreetal
Elu Kreetal. Eelised. Vol.4

Järgmine

aasta2023
Tere 2023!

Jaga seda artiklit