Miks on Minoilisel tsivilisatsioonil nii tähtis roll?

minoililine tsivilisatsioon
Oled kindlasti kuulnud, et üle 3000a tagasi õitses Kreetal Minoiline tsivilisatsioon, mille hävitas võimas Santorini vulkaani purse. Kõrgkultuurist ei jäänud midagi.
Päriselt?

Mida rohkem ma minoalaste teemasse sukeldun, seda tihedamini kohtan inimesi, kes teevad päevast päeva kõik, et seda kultuuri parimal kujul taastada ja maailmale tutvustada. Kunagi arvasin, et need on lihtsalt fännid, kellel on soov oma esivanemate traditsioone jätkata. Aga ei, see on palju sügavam.

Minoilisest tsivilisatsioonist algas Euroopa - sellest on kirjas igalpool. Kuid vähesed teavad minoalaste elufilosoofiast.

Minoalaste põhijumalannaks oli Emake Loodus. Selle rikkaliku ja imetlusväärse kultuuri keskpunktiks on olnud naise jõud. Loodus kui naine, Emake Maa kui naine, Vabadus kui naine, Püha Oliivipuu kui naine. Ei, jutt ei ole feminismist või naise domineerimisest. Vaid naise looduslikust ja loovast jõust, mille tähendus pole kahjuks meie ajani täiel määral jõudnud. Seetõttu on tänapäeva naine iseenda otsingul, sest intuitiivselt, rakutasandil, teab ta oma jõust ja võimsast sidemest Emake Maaga. Kuid kaasaegne ühiskond dikteerib oma reegleid.

Minoilises kultuuris elati kooskõlas nii iseenda kui terve maailmaga, täielikus harmoonias loodusega. Sellele viitavad mitte ainult tuhanded leiud ja osaliselt säilinud ehitised, aga ka traditsioonid, mida kreetalased kannavad edasi.

Näiteks, Kreeta tootjad, kes jagavad maailmaga armastusega tehtud oliiviõli, kosmeetikat, maitsetaimi, käsitööseepe, eeterlikke õlisid, oliivipuidust tooteid ja palju palju muud.

Kultuuritegelased, ajaloolased, arheoloogid ja lihtsalt entusiastid, kelle missioon on tutvustada meile rikkaliku kultuuri pärandit läbi kokkamise, muusika, tantsu, käsitöö ja pühade rituaalide.

Mul on kirjeldamatult suur rõõm selle kultuuriga kokku puutuda, lasta seda oma ellu ja tunda, kuidas see mõjub heaolule ja maailmatunnetusele. Veel suurem rõõm on aga seda kõike sinuga jagada - läbi blogi, toodete ja suhtluse

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

kreeta külalislahkus
KRITIKI FILOKSENÍA - Kreeta külalislahkus

Järgmine

kreeka salat
Kevade kolmas saabumine

Jaga seda artiklit