Kreeta palsamiäädikas

Apokoronian Origins

Apokoronas on Chania maakonna regioon, mis on kuulus aktiivse põllumajanduse poolest. Omal maal millegi kasvatamine on siin pigem eluviis kui sissetulekuallikas. Maad hoitakse uhkusega ning kõike kasvatatakse suure armastuse ja pühendumusega, et peresid ära toita.

Apokoronas regioonist tulevad pärlid on alati pikaaegsete traditsioonidega väiketootjatelt, mitte suurtööstustest. Siit ka erakordsed maitsed ja ainulaadsed koostised.

Apokoronast võib kirjeldada nagu ehedat Kreetat: autentne, traditsiooniline, uhke, helde, eriline. Nii ka sealsed inimesed ning loomulikult nende käes valminud tooted.

Maaliline Apokoronase region ulatub Haniast ida poole oma mereäärsete küladega, kust avanevad lummavad vaated Souda lahele ning Akrotiri poolsaarele. See on väga viljakas piirkond (oliivisalud,
viinamarja-, avokaado-, apelsini-, mandariini- ja sidruniistandused). Liivarandadest kõige märkimisväärsemad on Almirida, Plaka, Kalives ja Georgioupolis. Autentsed külad, mis kindlasti väärivad külastamist, on Armeni, Neo Chorio, Samonas, Ramni jne.


"Uurides veidi Kreeka ajalugu, siis sain teada, et Kreeta saarelt 3600 a tagasi on leitud Vathipetro villast kivist tahutud veinipressimise mahuti. Kreekas on mitu kvaliteediklassi ja 28 apelltsiooni - neist 8 on dessertveinide omad. Miks kasutati Kreekas keraamilisi anumaid veini joomiseks? Sest savist põletatud keraamilist anumat sai katta odava sulatatud seedrivaiguga, mis andis veinile veel erilise maitse ja säilivuse. Hiljem hakati seda ka veinidele juurde lisama, et säilivus pikeneks.

Küsimus: kas peaks täna vähem jooma veini, kui eile? ;)

Nii aga nüüd küsimus, mis viinamarja sorti kasutatakse selles palsamiäädikas?
Punane viinamari kindlasti - selline tummine nagu Xinomavro.
Palsamiäädikas puhtalt maitstes on tunda veidi datlit ja viigimarja. Maitselt pigem selline küps ja rikkalik. Marjasus on kuiva poolsem, tihe, selline keskmise täidlusega ja vilka happesusega.

See palsamiäädikas on tõeline pärl toitulaual. Kotsifali viinamari on päris kõrge loodusliku suhkrusisaldusega, selleks polegi seal palsamis kasutatud suhkrut?"

Kairi. A. Üllatav Kreeta klient aastast 2021. Õppinud sommeljeeks.

Kreeta palsamiäädikas (Apokoronian Origins), 250ml

Põnev maitse!
Täiendasime e-poe ainulaadse retsepti järgi valminud palsamiäädikaga, mille koostis on eriline ning mille maitset võib lühidalt kirjeldada nii: Kreeta igas tilgas!

Palsamiäädika retsept on inspireeritud vanast Kreeta retseptist ning on valmistatud kõrgkvaliteetsest Kreeta veinist. Traditsiooniliste laagerdustehnikate tulemuseks on rikkalikud aroomid ja maitsed.

Ideaalne salatite, köögiviljade, juustu, grill-liha, kastmete, glasuuride ja marinaadide jaoks.

Koostis: palsamiäädikas, küpsete viinamarjade siirup, geraaniumi (Pelargonium odoratissimum)
eeterlik õli.

Ei sisalda säilitusaineid, lisaaineid ega kunstlikke värvaineid. 0% küllastunud rasvu, ilma lisatud
suhkruta.

Lisa ostukorvi
14,95 €

Seotud tooted

Üllatav Kreeta kinkekomplekt
Suurepärane kingiidee!
kreeka kapriisid, tõnis arnover
Inspireeriv kink endale, sõbrale, kaaslasele!